Forum England & Forum İngiltere & İngiltere Vizesi & Uk visas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum England & Forum İngiltere & İngiltere Vizesi & Uk visas

Sitemiz Kayıtlı Kullacılar İçin Daima Ücretsiz Kalacaktır , Lütfen Üye Olunuz.. Register Please

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İşşizlik yardımlarında değişiklik

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

İşşizlik yardımlarında değişiklik  Empty
MesajKonu: İşşizlik yardımlarında değişiklik    İşşizlik yardımlarında değişiklik  EmptyPaz Şub. 13, 2011 10:14 am

İngiltere’de yaşayan bir çok işsiz insan , çalışmayıp yardım almanın daha avantajlı olduğuna inanıyor.

Çalışmayanlar, bir işe başvuruda bulunmayı tekrar tekrar reddetmeleri durumunda, tüm yardımları kaybedecek.

Ücretsiz toplum işlerinde yer almayı reddenler de aynı cezalara tabi olacak.

Çalışma ve Emeklilik bakanı Ian Duncan Smith dün, iş tekliflerini değerlendirmeyi reddedenlere karşı uygulanacak yaptırımları belirleyen bir başvuru sözleşmesini kamuoyuna duyurdu.

Sözleşmeye göre ingiltere de işşizlik yardımına başvuran herkes üç uyarıdan sonra yardımı kaybetme koşulunu içeren bir sözleşmeyi imzalamak zorunda kalacak. Sözleşme, çalışmaktan çekince duyan kimseler için yaptırımlar taşıyor.

Sözleşme kapsamında bir iş teklifi kabul etmeyenler veya bir iş danışmanı tarafından kendisine önerilen bir işe başvurmayı reddenler 64 sterlinlik işşizlik ödeneğini ilk başta üc ay süreyle kaybedecek.

Eğer bu ikinci kez tekrarlanırsa yardım alan kişi bu hakkından 6 ay boyunca yararlanamayacak.

Yardım alan kişinin işi üçüncü kez reddetmesi halindeyse , bu kez üç yıl süreyle yardım hakkını kaybetmesi gündeme gelecek.

Tasarı sadece işten kaçanları değil aynı zamanda çalışırken gelirini gizleyen ve binlerce sterlinlik devlet yardımından yararlananlarıda takip altına alalacak.

Hükümet aynı zamanda işe dönmeyi isteyenleri teşvik edecek adımlar üzerinde çalışıyor. Buna göre koalisyon hükümeti, yardım alanların işe girmesi halinde mali olarak yardım aldıklarından daha iyi bir durumda olmalarını sağlayacak adımlar uygulamaya hazırlanıyor.

Şuanda çalışmaya başlayan insanlar işte kazandıkları her ekstra 1 sterlin için , aldıkları yardımın 96 penny sini kaybediyor. bu rakamın 2012 den itibaren işte kazanılan her ekstra bir sterlin için 35 penny ye kadar düşürülmesi bekleniyor.

İşşizlerin sayısının milyonlara ulaştığı dönemde, işşsizlerin işe girerek uzun saatler çalışması fazla anlam ifade etmiyor çünkü şuanda kişilerin nekadar yardım alacaklarını belirmek için kullanılan Means Testing sistemi bu kişilerin işe girdiklerinde karşılaştıkları yardım kaybını karşılmıyor. Bazı kişiler kazandıkları ilave her 1 sterlin için 1 sterlin yardım kaybediyor.

https://forumengland.yetkin-forum.com

İşşizlik yardımlarında değişiklik
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İngiltere Vize Harçlarında Değişiklik